Суспільна
Служба
України
полтавська філія

Суспільна
Служба
України
полтавська філія

 

Історія організації

     Невдовзі після того, як постала незалежна Україна, в наше життя почали повертатися такі одвічні поняття, як благодійність і милосердя. Тоді й була заснована благодійна громадська організація — Суспільна Служба України.

     Ініціаторами створення організації в Полтаві були п.п. Ганна Кіященко, Олена Терник, Ганна Дениско, Петро Библів, Петро Ротач, Орися Ковалевич, Галина Пустовіт.

     Велику організаційну і фінансову підтримку надала Суспільна Служба українців Канади, зокрема п.п. Валентина Цурковська, Федір Ткаченко, Марія Стебельська, Оля Даниляк, Зиновій Дуда.

     Статут Полтавської філії ССУ було зареєстровано 22 лютого 1993 р., але свою безпосередню діяльність організація розпочала ще в 1992 році: надавала матеріальну допомогу малозабезпеченим громадянам, дітям-сиротам, студентам; опікувалася вихованцями школи-інтернату №2 м.Полтави та Андріївської школи-інтернату в Новосанжарському районі; влаштовувала для дітей святкування традиційних українських свят.

     З 1993 по 1999 рік Полтавська філія ССУ опікувалася відпочинком та вихованням дітей з малозабезпечених родин. Допомогу коштами надавала для цього Суспільна Служба м.Сент-Кетеринс (Канада), яку очолював п. Федір Ткаченко.

     Традиційно на березі Псла в Гадяцькому районі влаштовувався наметовий табір, де діти протягом двох тижнів набиралися здоров’я на свіжому повітрі. Велику організаційну роботу виконав для влаштування першого табору св.п. Петро Библів. Опікувалися щороку цими таборами Ірина та….. Гулей.

     А влітку 1999 року для 26 дівчаток і хлопчиків віком 10-13 років з Полтави та Гадяча було орендовано дерев’яні будиночки серед соснового лісу в таборі "Волошка" с. Головач Полтавського району. Виховниками в таборі працювали Тарас Пустовіт та Олена Терник.

     В 2002- 2006 році виконання проекту "Банк їжі" допоміг в забезпеченні необхідними продуктами людей з найменш захищених верств населення: одиноких пенсіонерів, інвалідів, матерів, котрі самі виховують дітей. Підтримку проекту коштами надавала Суспільна Служба українців Канади, та допомагали в реалізації :полтавський осередок УСО "Пласт", обласна Спілка фермерів, кредитова спілка "Каса взаємодопомоги" та інші організації.

     Наша організація починаючи з 1998 року почала надавати правову допомогу громадянам у їх спілкуванні з органами влади та монополістами у сфері послуг, допомагали своїми консультаціями захищати права громадян.

     Працювали над законопроектами Верховної Ради “Про охорону праці”, “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, “Про партії”, Цивільний кодекс , передали свої поправки та зауваження у Верховну Раду.

     В 2001 році започаткували комп’ютерні курси для жінок, які працюють в громадських організаціях. Потреба в навчанні роботі на комп’ютерах величезна. Адже не тільки середнє та старше покоління не володіє навичками роботи на ПК, а й теперішні випускники вузів мають дуже приблизне уявлення про можливості ПК, електронної пошти, інтернет. Також для середнього та старшого покоління існує психологічний бар’єр, не всі наважуються йти навчатися поруч з молодими людьми.