“Мальописна туса”
Денний табір для дітей у селах

Привіт! Це сторінка про табір, на якому дітвора в селах може знайомиться з мистецтвом коміксів, творити-чудити, вигадувати героїв та історії.

Що за туса?

Проєкт розпочався у 2023-му році в маленькому селі Юсківці Миргородського району Полтавської області. Три тижні по кілька годин на день діти опановували мистецтво коміксів, спілкувалися, гуляли на свіжому повітрі, читали комікси, вигадували нові, і звісно ж, малювали.

На завершення разом з організаторами вони провели виставку, на яку покликали рідних, друзів та односельців.

Табір проводили у місцевому сільському клубі з ініціативи та за участі  режисерки документальних фільмів, тренерки з неформальної освіти Наді Миколаєнко: “Я виросла в Юсківцях, моя сім’я тут. І мені хочеться, аби моєму молодшому брату Всеволоду та його ровесникам й ровесницям було ще трішки цікавіше й корисніше проводити це літо”.

Чому комікси?

Бо малювати можуть всі, і фантазувати – теж.

Мальописи – захопливі, мають широчезний набір творчих інструментів і потребують мінімальних витрат для створення.


Щоби що?

Щоби піклуватися й підтримувати.

Раніше у маленькому селі було не особливо багато розваг і можливостей – а зараз війна ще більше обмежує, впливає, тривожить. Складніше влаштувати дітей в табір, важче наважитися відпустити в гості до рідних.

Формат невеликого денного табору, де панує атмосфера творчості, свободи й взаємопідтримки так сподобався дітям, що вони вже хочуть продовження цього року. Організатори ж також прагнуть масштабувати ідею й розвивати дітей і в інших селах (особливо віддалених від великих міст).

Забезпечення

Табір повністю безплатний для учасників й учасниць. Усі матеріали забезпечуються організаторами. Витрати на заняття в Юсківцях допомогли покрити благодійники (аудиторія у соцмережах), проєкт поки не має фінансування. Тож якщо ви хочете підтримати Мальописну тусу й сприяти розвитку дітей у малих селах — форма для підтримки нижче:

А якщо вам хочеться привезти Мальописну тусу у своє село, чи долучитися до команди проєкту будь-яким корисним чином — заповнюйте заявку нижче із темою листа “Мальописна туса”:

Відповіді на можливі запитання:

  • Для дітей якого віку табір? – 8-13 років, але можуть бути винятки.
  • Що потрібно буде від місцевої громади? – Допомога із організацією місця проведення, проживання для команди. Решта підтримки – опційно.
  • Чи важливе вміння малювати? – Ні. Малювати уміють всі! Головне – бажання дитини пізнавати нове і весело проводити час.

Сторінки Мальописної туси у соцмережах:

https://www.instagram.com/malio_tusa?igsh=YXE5ejJ4Z3Qzczdm

https://www.facebook.com/maliotusa

Сторінки засновниці Надії Миколаєнко:

https://www.instagram.com/myk_nadin?igsh=emwzc3liMTVjeWdn

https://www.facebook.com/nadia.mykolaienko