Театр Сучасного Діалогу – соціальний театр Полтави.

Завжди актуальні вистави, перформенси, читання сучасної драматургії, створення документальних фільмів,  які провокують суспільство на діалог і пошук шляхів вирішення нагальних проблем.

З початку повномасштабного вторгнення 2022 року створює читання і перфоменси які допомагають згуртованості, спільному переживання криз воєнного часу, сприяють переосмисленню сьогодення і виконують терапевтичну функцію.

Театр працює за власною унікальною методикою і поширює її серед громад України та за кордоном.  Поширює свої знання, допомагаючи створювати подібні до Театру Сучасного Діалогу – театральні майданчики, які допомагають громадам справлятися викликами сьогодення.

  • Разом з ГО ПФ Суспільна служба України і Театром Сучасного Діалогу  в 2021 отримали перемогу і презентували Україну зі своєю власною програмою неформальної освіти, за якою працює Театр Сучасного Діалогу, в конкурсі програм  «Побудова систем навчання впродовж усього життя: уміння для зелених та інклюзивних суспільств у цифрову еру» спільно з ЮНЕСКО та у співпраці з ЄБРР та ЮНІСЕФ, яку організував  Європейський фонд освіти, Агенції ЄС, яка підтримує країни-партнери Європейського Союзу щодо реформування їх системи освіти, навчання та систем ринку праці.

Ми запрошуємо театральні спільноти до співпраці: реалізації спільних проєктів, обміну досвідів , участі у фестивалях, тощо партнерів та однодумців з України та за її межами.

Знакові вистави Театру сучасного діалогу

2021

Вистава «Кабінет № 333»

Говоримо про корупцію і як її подолати.

Проект «CORRUPT:OFF» спільний проект з Данським інститутом культури та театром C:NTACT за підтримки Європейський фонд за демократію, House of Europe, УКФ)

«Теорія великого фільтру»2016 рік

Вистава, була створена на основі документального матеріалу: інтерв’ю з людьми різного віку, соціального статусу, національностей, переконань; власні думки та дослідження учасників та учасниць проекту. Питання які були найбільш актуальними: навіщо ми користуємося стереотипами – це захист, чи спосіб розпалення ворожнечі? Чому в нашій країні досі існує інформаційна маніпуляція, мова ненависті та ігноруються злочини на ґрунті упередженості? Як можна бути толерантним до нетолерантних? І взагалі толерантність – це добровільне перенесення страждань, чи демократична взаємодія між людьми?

Zlatomisto – 2015 рік.

Виклики, пов’язані з початком російсько-української війни. Тисячі переселенців зв Сходу і Криму втратили свої домівки, роботи, рідних. Документування подій і історій, перші спроби соціалізації, реабілітації, адаптації вразливої групи в нові громади, засобами сучасного театру.

https://www.prostir.ua/event/persha-dokumentalna-drama-u-poltavi-zlatomisto

Документальні фільми:

«Коровай»

Нетрадиційний фільм про корупцію

Школа документального кіно «ДОКОРІННО»

Фільми можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/channel/UC5lOb6Q9-OLc_4Fuwe8yHcA

Музичні відеокліпи створені Театром сучасного діалогу

Для участі у роботі Театру Сучасного Діалогу запрошені актори різних театрів, від аматорських до професійних, журналісти, громадські активісти, працівники бібліотек, творча молодь, представники громадських організацій.

Для того, щоб мистецький інструмент ТСД  працював ефективно, учасники Театру Сучасного Діалогу постійно вчаться.

Тренінги та майстер класи для учасників ТСД проводять професійні режисери, драматурги, актори, сценографи, театральні менеджери, театральні критики. Це митці та експерти з активною громадською позицією, які працюють з питаннями: дискримінація, гендер, мова ворожнечі, інформаційні маніпуляції, права людини, громадянська компетентність, ін..

Навчання дає змогу свідомо працювати з документальним матеріалом, набувати навичок демонстрації його засобами театру. І, головне, розуміти важливість та масштабність проблем, які заважають розбудові демократичного та успішного суспільства.

Театр Сучасного Діалогу – структурний підрозділ Полтавської філії Суспільної служби України.

Сторінки в соцмережах:

https://www.facebook.com/groups/TheatreOCD

https://www.youtube.com/channel/UC5lOb6Q9-OLc_4Fuwe8yHcA