1994 року з ініціативи Полтавської філії ССУ у видавництві “Полтавський літератор” вийшла книжка творів юної полтавської поетеси Марійки Бойко “Мелодії сопілки”. Це сприяло популяризації її віршів. Окремі з них були перекладені на музику і стали піснями, які співають гурт “Краяни”, Раїса Кириченко та інші відомі виконавці. Кошти на видання книжки надала полтавка, а нині мешканка Торонто пані Валентина Цурковська.

     1999 року побачив світ роман Олекси Ізарського “Полтава”, виданий коштом та за сприяння Полтавської філії ССУ. Уродженець Полтави, письменник мешкав в Кливленді (США). На еміграції розквітнув його талант, там вийшла його “хроніка сім’ї Лисенків”, що складається з 8 книг і в значній мірі є автобіографічною. З однією з них — романом “Полтава”— Полтавська філія ССУ познайомила полтавських читачів. Це перша книга талановитого письменника, що вийшла в Україні. На презентації роману, яка відбулася в обласній бібліотеці ім.І.Котляревського, голова Полтавської філії ССУ п. Ганна Кіященко передала 100 примірників в дарунок бібліотекам області.

     Полтавська філія ССУ з дозволу автора підготувала до друку останній роман “лисенковської серії” — “Столиця над Ізаром” (“Мюнхен”), який досі залишався в рукописі. В 2002 році ця книга була презентована полтавській громадськості.

     В 2005 році вперше видали в Україні повість Ігоря Качуровського “Залізний куркуль”

     А в 2006 році ми видали “Щоденники” Олекси Ізарського, які теж вперше побачили світ.
Більше про творчість письменників на їх сторінках.