Проект “Молодь йде на вибори!” виконується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

15 вересня 2009 р.– 15 січня 2010 р.

Ціль проекту – спонукання молоді до активної участі у виборах.

Цільова група – студентська молодь, яка навчається в Полтаві.

Заходи:

Проведення флешмобів для залучення волонтерів для участі в проекті та поширення друкованої продукції про вибори.

Проведення дискусій, вікторин за системою “рівний-рівному” у вищих учбових закладах міста . На обговорення запропоновані наступні теми:

Чому потрібно йти на вибори, права та обов’язки громадян України?, Які повноваження має Президент України? Як можна контролювати виконавчу владу ? Які вимоги мають висувати громадяни до політиків ?

Видання додатку до бюлетеню “Вибір Є?!” з інформацією про роль та обов’язки президента в Україні, права та обов’язки громадян, шляхи запобігання порушень під час виборів, механізми зворотного зв’язку між виборцями та обраною владою, про перебіг виборчої кампанії, аналіз програм кандидатів в Президенти.


Номери додатку “Вибір Є?!”


“Вибір Є?!” – №1 (листопад 2009р.)
“Вибір Є?!” – №2 (листопад 2009р.)
“Вибір Є?!” – №3 (грудень 2009р.)
“Вибір Є?!” – №4 (січень 2010р.)


(ви маєте можливість прочитати он-лайн версії статей, а також скачати PDF газету А4 формату)


ПІДСУМКОВИЙ ЗВІТ

Результати (позитивні та негативні)
Під час проведення проекту ми доносили до своєї цільової аудиторії наступні ключові повідомлення:

  • Вибори – це саме той момент, коли влада перебуває в руках народу. І під час голосування ми передаємо її із своїх рук одному з кандидатів. Тому цей вибір потрібно робити свідомо, нам не байдуже в чиїх руках буде влада.
  • Молоді виборці повинні брати участь у виборах, адже саме їм жити в державі, основи якої будує сучасна влада.

520 студентів, які потрапили на наші заходи та були долучені до виконання проекту в якості волонтерів отримали інформацію, яка допомогла їм робити усвідомлений вибір під час голосування. Більшість з них вдалося переконати, що їх голос важливий і потрібно брати участь у виборах. На жаль значна частина молодих полтавців переконана, що все вирішується нагорі і не потрібно витрачати свій час на голосування. Тому дуже важливо, що активна частина студентів, учасників організацій студентського самоврядування вже мають іншу думку і будуть впливати на своє оточення.
Практично всі студенти, з якими ми проводили заходи не були обізнані щодо повноважень Президента, його сфер впливу. Дивуватись нічого, цього не знали навіть кандидати в Президенти. Не знали студенти , яким чином можна внести себе до списку виборців. Цього не знали і дорослі виборці, оскільки законодавство в цій частині відрізняється від минулих виборів. Тому наша інформація була для них актуальною та своєчасною. Біля 10 тисяч студентів, їх друзів та близьких мали змогу скористатися нашими орадами, викладеними в бюлетенях та інформаційному буклеті.
Лише невелика кількість студентів визначилася до наших зустрічей за кого голосувати. Під час наших дискусій студенти самі прийшли до висновку, що потрібно дивитися на кандидатів з точки зору: А хто з них більше зробить для України? Який шлях розвитку для України пропонує кандидат?
По завершенню заходів, учасники зазначали, що всім свідомим громадянам – а молоді особливо! – необхідно активно брати участь у виборчих процесах, як основі демократичного розвитку нової незалежної країни.

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ

Проведення флешмобів в різних районах міста, де збирається молодь для привернення уваги молоді до виборів та поширення друкованої продукції про вибори.
13 листопада о 16 год. Площа біля кінотеатру Котляревського.
Студенти із зеленими кульками зійшлися з різних сторін до телевізора, що розташований біля кінотеатру ім. Котляревського, кожний ніс з собою агітаційний матеріал різних кандидатів на посаду президента країни. За сигналом студенти розклали агітматеріал на тротуарі та почали дивитися телевізор. Тривалість перегляду 2-5 хв. За сигналом молодь підвелася , розгорнула банер «Молодь іде на вибори!», зібрала агітаційні листівки та розійшлась в різні сторони. Взяло участь 22 студента.
27 листопада о 15 год.
З різних сторін до площі біля ЦУМа зійшлися студенти з повітряними кульками, на котрих намальована символіка різних кандидатів на посаду президента України та символіка «Молодь йде на вибори». За сигналом усі зійшлися до купи, зв’язали кульки між собою та з криком «Молодь йде на вибори» відпустили кульки у повітря.
22 грудня, 16 год.
На театральній площі біля театру ім. Гоголя зібралися молоді люди( 29 осіб). Кожен мав з собою передвиборні програми кандидатів на посаду президента країни. За сигналом усі відкривають програми та починають їх читати. Через 5-10 хв. усі розійшлися у різні боки.
Залишилося два студенти, які роздали бюлетені «Вибір Є!»
12 січня, 16 год.
Три студент принесли до Білої альтанки скриньки для голосування та розташували їх у середині альтанки. Інші студенти (37 осіб) з зеленими кульками зійшлися до Білої альтанки з різних сторін, маючи при собі агітаційні матеріали різних кандидатів на посаду президента країни. За спеціальним сигналом стали у чергу та по черзі вкинули в скриньки агітаційні матеріали. Після того як людина вкинула свій «голос», вона йшла.
Поруч на розкладних столиках були розміщені бюлетені «Вибір Є» та буклети «Пам’ятка молодому виборцю» , які роздавались молодими людям, які гуляли поруч. По завершенні «виборчого процесу» три студента взяли скриньки та залишили Білу альтанку.
Флешмоби привернули увагу молодих людей до виборів та спонукали їх прочитати наші інформаційні матеріали.

Проведення семінару для залучених студентів -волонтерів.
28 листопада, приміщення Полтавської організації НСПУ, з 10 до 15 год.
Група студентів 20 чол., які в подальшому допомагали проводити дискусії, вікторини в своїх вузах.
Активізація молоді шляхом створення умов для самоорганізації студентів, які бажають взяти активну участь у виборах.
Тренери Зоя Коваленко, Ганна Кіященко.

Проведення дискусій із студентами. (8 заходів 269 учасника). Модератори Зоя Коваленко, Ганна Кіященко
Просвіта молоді через поширення інформації серед студентів про роль та обов’язки президента в Україні, права та обов’язки громадян, шляхи запобігання порушень під час виборів, механізми зворотного зв’язку між виборцями та обраною владою.
Чому потрібно йти на вибори, права та обов’язки громадян України?, Які повноваження має Президент України? Як можна контролювати виконавчу владу? Які вимоги мають висувати громадяни до політиків? Чи має голос виборця вагу?, Чи потрібно йти на вибори?, Як себе вести на виборчих дільницях під час голосування?.
Під час проведення дискусій студентам роздавали буклет „Поради молодому виборцю”, витяги із Конституції, законів, що стосуються повноважень Президента України.
Дискусії були проведені:
19 листопада, Полтавський педагогічний університет ім.В.Г.Короленка, 28 студентів.
24 листопада в Полтавській медичній стоматологічній академії, зважаючи на обмежений час, проведено дискусію у формі вікторини „Чи готові ви до виборів Президента?”, в рамках якої студенти також визначалися і з повноваженнями Президента. Взяли участь 28 студентів 4 курсу.
25 листопада було проведено дискусію серед старшокурсників Полтавського університету споживчої кооперації, в якій взяло участь 48 студентів.
2 грудня, Інститут економіки і права, студенти 4-го і 5-го курсів, 57 студентів.
15 грудня, Полтавське музичне училище ім.Лисенка, 21 студент.
10 грудня в Інституті економіки і права між тренерами проекту „Молодь йде на вибори” та студентами – активістами восьми вузів, членами студентської ради міста, відбулася дискусія на тему президентських виборів.
Взяло участь 35 студентів. Вели дискусію керівник проекту Олександр Келим, координатор Дмитро Козицький модератори Зоя Коваленко, Ганна Кіященко. Учасники дискусії дійшли згоди, що те, що 35% серед опитаних у деяких районах Полтавщини, які не підтримують жодного з кандидатів є досить загрозливо для зваженого вибору під час голосування. Адже в кінці кінців тих, що не підтримають жодного з кандидатів буде відсотків 6-7, відповідно біля 30% зробить свій вибір спонтанно, прямо на виборчих дільницях і це може суттєво вплинути на кінцевий результат.
Учасники дискусії обговорили також проблеми поточної виборчої кампанії, порушення, які можуть виникнути під час голосування та як їм завадити.
12 січня, приміщення Полтавської організації НСПУ, 25 студентів з Аграрної академії, Юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, Аграрного коледжу, педагогічного університету.
13 січня, Полтавський інститут економіки та менеджменту „Світоч”, взяли участь 27 студентів 4-го курсу.

Проведення вікторин для студентів (4 заходи 212 учасників).
Модератори Зоя Коваленко, Ганна Кіященко
Мотивація студентів до участі у виборах через донесення до молоді повної та різнобічної інформації про перебіг виборчої кампанії, спільне обговорення програм кандидатів в Президенти.
Під час вікторин для студентської молоді задавались наступні питання: «Яку роботу повинен виконувати Президент України?» «Чого Ви чекаєте від майбутнього Президента?». «Задайте питання майбутньому Президенту», Чому потрібно йти на вибори, права та обов’язки громадян України ?, Які повноваження має Президент України? Як можна контролювати виконавчу владу ? Які вимоги мають висувати громадяни до політиків ?
Найактивніші учасники вікторин нагороджувалися призами, серед яких – папки, записники, сумки для дисків та диски, щоденники.
Вікторини були проведені:

2 грудня, Полтавський інститут економіки і права, 56 учасників;
3 грудня , Полтавський технічний університет ім.Ю.Кондратюка, 49 учасників;
7 грудня, Полтавський інститут менеджменту і економіки „Світоч”, 54 учасника;
9 грудня, Полтавський педагогічний університет, 53 учасника.

Створення і підтримка сторінки проекту на власному сайті, поширення інформації на сайті Студентського клубу м.Полтави, сайтах популярних серед молоді.

Видання чотирьох номерів бюлетеню “Вибір Є?!” (Президентські вибори 2010) обсягом 16 стор. формату А5 накладом 1000 примірників.
В бюлетенях інформація про роль та обов’язки президента в Україні, права та обов’язки громадян, шляхи запобігання порушень під час виборів, механізми зворотного зв’язку між виборцями та обраною владою, про перебіг виборчої кампанії, аналіз програм кандидатів в Президенти, іншою цікавою та корисною для молоді інформацією.
Редагувала бюлетень Олена Гаран, редактор видавництва, яке друкувало наш бюлетень. До підготовки матеріалів для бюлетеню та написання статей залучалися студенти різних вузів. Також студенти розповсюджували бюлетень серед своїх одногрупників в 18 навчальних закладах та під час проведення заходів.
Видання буклету «Пам’ятка молодому виборцю» накладом 1150 примірників обсягом А4/2. Буклет розповсюджувався під час проведення заходів та з допомогою студентів-волонтерів.

Проведення прес-конференцій з метою поширення інформації про проект та привернення уваги до важливості свідомої участі у виборах, зокрема молоді, яка ще не має досвіду і взагалі погано усвідомлює вагу виборів в демократичному суспільстві, не вірить , що голос кожного виборця дуже важливий.
8 жовтня 2009 року в приміщення Полтавської філії НСПУ, адреса вул. Соборний майдан 15, м.Полтава. Інформація про прес-конференцію була в новинах телестудії «Місто», міського радіо , також замітка в газеті «Полтавський вісник».
15 січня 2010 року в приміщення Громадської ради при Полтавському міськвиконкомі, адреса вул. Жовтнева 36. Прес-конференція була висвітлена в новинах телестудії «Місто», «Інтер», міського радіо 15, 16 січня 2010 року.

Інформація про проект демонструвалась:

Телестудія «Місто» в новинах 8 та 9 жовтня 2009р. ,
15, 16 січня 2010 р.
Телестудія Інтер-Полтава 15, 16 січня 2010
Міське радіо 15, 16 січня 2010 року
Газета «Полтавський вісник №42 від 16 жовтня 2009 року.

Сайти :
Телестудії Місто www.misto-tv.poltava.ua/news/6261
Полтавської філії Суспільної служби України
Інтер ПОЛТАВА
ЄХО з регіону www.exo.in.ua
Студентської ради м.Полтави www.news.studclub.poltava.ua
Новини Полтавщини
ВСЕВЕСТИ.com www.vsevesti.com
Полтавської міської ради www.rada-poltava.gov.ua/news/2010/1/…/64915760/
UAN INFO http://news.uah.info/ukraine/
Бізнес портал Полтавщини http://biznesovo.info/
Оперативно Полтавський информационный портал http://www.operativno.pl.ua/news_2815.html


ГАЛЕРЕЯ

Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010 Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010
Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010 Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010
Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010 Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010
Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010 Молодь іде на вибори, Полтава 2009-2010