Психосоціальна реабілітація жертв війни
ПІДТРИМАТИ ГРУПИ САМОДОПОМОГИ
Група самодопомоги (Коло підтримки) – ця методика дозволяє надати доступ до безоплатної первинної психосоціальної допомоги якомога більшій кількості жертв війни для відновлення життєвих ресурсів та формування потенціалу для активної ролі у житті громади. Участь у групі самодопомоги зближує людей і базується на неформальних безпосередніх стосунках. Беручи участь у групі самодопомоги, людина вчиться сприймати себе, розуміти свої переваги та слабкості, впливати на навколишню дійсність і змінювати її у бажаному для себе напрямку.
Алгоритм використання моделі:
1. Залучення цільової аудиторії та формування груп самодопомоги
2. Забезпечення участі залученого індивідуума у мінімум 6 зустрічах груп самодопомоги протягом тримісячного періоду
3. Переспрямування індивідуума до профільних медичних працівників та/чи інших фахівців, чиї консультації можуть бути потрібні
4. Ухвалення рішення щодо подальшої участі індивідуума у групі самодопомоги, визначення можливої ролі індивідуума (помічник фасилітатора, лідер, фасилітатор).
Цільові аудиторії (учасники ГСД):
1. Ветерани війни
2. Члени сімей учасників бойових дій (у тому числі віком від 12 років за згодою батьків)
3. Вимушені переселенці (у тому числі віком від 12 років за згодою батьків)
У кожної людини, котра прийшла в групу самодопомоги, власна мотивація. Головне – що різним людям із різними проблемами групова соціально-психологічна реабілітація дає змогу відновитися, а коло стає ресурсом і «місцем сили».
КОЛО – це теплі щирі зустрічі в безпечному та комфортному просторі для тих, хто сьогодні потребує підтримки, і для тих, хто її може надавати.
Тож, …
Якщо ти відчуваєш в собі ресурс допомагати іншим та їх підтримувати, тобі до нас
Якщо ти потребуєш підтримки та допомоги, тобі до нас
Якщо ти вмієш слухати і вважаєш це важливою навичкою у спілкуванні, тобі до нас
Якщо ти не вмієш слухати, і тобі здається, що тебе не чують, тобі до нас
Якщо ти хочеш відчувати себе більш впевненою, тобі до нас
Якщо ти знаєш/не знаєш, як змінити життя на краще, тобі до нас
Якщо у тебе виникає безліч питань (життєвих, філософських, психологічних тощо..), тобі до нас
Адже,
Ми об’єднуємо тих, хто готовий ділитися своїм досвідом, силою та надією задля вирішення спільних (або схожих) проблем!
Під час наших зустрічей ти зможеш відновити свої ресурси; отримати психологічну підтримку; побачити свої переваги та слабкості; зрозуміти, як впливати на навколишню дійсність і змінювати її у бажаному для себе напрямку.
Зустрічі допоможуть тобі розібратися зі своїми емоціями, впоратися зі стресом власноруч та допомогти своїм близьким пережити ці непрості часи. І головне, відчути, що коли ти допомагаєш іншим, ти допомагаєш собі!» ….
Записатися в групу
Відгуки
Єлизавета Мельник, студентка, фасилітатор груп самодопомоги.
Часто люди не хочуть визнавати, що їм потрібна підтримка, а слово «психолог» узагалі багатьох відлякує. Насправді людині зазвичай потрібна не стільки якась фахова допомога, стільки розуміння того, що ти нормальний, що поруч люди, такі ж, як і ти, що в принципі поруч є життя, воно триває.
Я дізналася, що групи підтримки проводяться в нашому університеті. Їх організовує ГО «Полтавська філія Суспільної служби України» у співпраці з Ресурсним центром ГУРТ. У цих групах збиралися мої однолітки, такі ж студенти. Ми в колі багато говорили про свої емоції, почуття, які часом складно ідентифікувати навіть для себе. Часто незрозуміло, куди йти з усім цим багажем, де це залишити – і от група якраз і стає тим місцем, де можна над цим рефлексувати. Це такий безпечний простір, де тебе приймуть і зрозуміють, ти можеш розповісти про те, що в тебе сталося, заспокоїтися.
Через деякий час я запропонувала батькам попрацювати такою міні-групою, використовуючи ті принципи, за якими працює класична група. Розуміла: якщо важко мені, то наскільки ж важко їм! Така робота стала для батьків справжнім відкриттям, допомогла їм розкрити свої почуття, отримали відчуття згуртованості. Та і просто це чудове спільне проведення часу, якого не вистачало і мені, і їм. Більше https://gurt.org.ua/recipes_success/92744/
Олексій, студент.
«Я не пропустив жодної зустрічі у нашому колі … Адже, з першої відчув, що це, те, що мені потрібно..
Таке спілкування дуже мені допомагає розвантажити емоційні тягарі та трохи забути не найкраще минуле. Тут мені здається, що я можу побути сам собою, без якоїсь мішури. Дуже дякую вам за цей формат. 5+!», ВПО, двічі евакуювався з родиною, батько – військовослужбовець.
“Для мене коло підтримки – це перш за все, безпечне місце. Тут я можу говорити про те, у чому не зізналася сама собі. Це місце, де можна навчитися слухати інших, знайти підтримку та розібратися в своїх почуттях…
За рік нашої діяльності ми провели більше 260 зустрічей, які відвідало 681 людина. І це тисячі історій, це посмішки та, іноді, сльози, це спогади та мрії, це бажання віддавати своє тепло та бути разом… А ще, це впевненість в тому, що наші КОЛА мають «жити»!
За рік нашої діяльності ми провели більше 260 зустрічей, які відвідало 681 людина. І це тисячі історій, це посмішки та, іноді, сльози, це спогади та мрії, це бажання віддавати своє тепло та бути разом… А ще, це впевненість в тому, що наші КОЛА мають «жити»!
На жаль, зараз нам бракує коштів для продовження проєкту. Тож, якщо вам відгукується те, що ми робимо разом, підтримайте нас, друзі!
І НАШЕ КОЛО ПІДТРИМКИ СТАНЕ ЩЕ БІЛЬШЕ ТА МІЦНІШЕ!
ПІДТРИМАТИ ГРУПИ САМОДОПОМОГИ