МОНІТОРИНГ ЗАКУПІВЕЛЬ З ВІДБУДОВИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ В ГРОМАДАХ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

«Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення в громадах Полтавської області»   – назва нового проєкту,  який буде реалізовувати  наша організація на Полтавщині.

Його мета: зробити процес відбудови в громадах більш прозорим та зрозумілим для мешканців, стимулювати членів громади брати участь у моніторингу, підвищити ефективність витрачання коштів на відбудову, підвищити рівень довіри в громадах.

Чому ми вирішили, що впровадження саме такого проєкту є актуальним та важливим сьогодні і ми впораємося?

По-перше, ми чітко бачимо проблему! А вона в тому, що, як правило, громада не розуміє яким чином обираються об’єкти для відбудови, як залучають підрядників, виконавців, як витрачаються кошти. Ця інформація відсутня на сайтах громад, її мешканців не інформують про те, що та яким чином  відбувається в процесі відбудови. Тому існує недовіра, підозри щодо зловживань та  неефективного використання ресурсів. На жаль, нерідко ці підозри  обґрунтовані.

По-друге, ми маємо потужний відповідний досвід. Наприклад, досвід проведення та оприлюднення моніторингу декларацій високопосадовців на рівні держави, області  та міста (ми брали участь у Всеукраїнській кампанії «Декларації без декорацій», результати якої мали широкий резонанс в громадах та вплив на призначення на посади). Ми також проводили впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), моніторинг отримання ренти від видобування  вуглеводнів в громадах Полтавської області.

Ми завжди ставимось з повагою до керівників (посадовців) громад  і допомагаємо їм навчитися використовувати інструменти для підвищення прозорості в громадах, залучення громадян до участі у прийнятті рішень. А громадянам завжди доводимо важливість їхньої співпраці з керівництвом та відповідальності кожного та кожної за все, що в житті громади відбувається.

Тож, ключова цільова аудиторія проєкту – це і посадові особи органів місцевого самоврядування, і депутати місцевих рад, і, звісно, мешканці громад. 

Проєкт триватиме 4 місяця, і за цей час ми плануємо провести моніторинг закупівель з відбудови та відновлення 20 об’єктів соціальної інфраструктури в 9 громадах Полтавської області.

Слідкуйте за перебігом нашої діяльності, на сторінці сайту та наших сторінках в соціальних мережах.


Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення в громадах Полтавської області”, що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту “Контроль витрат на відновлення”, який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО Полтавська філія Суспільної служби України і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт “Контроль витрат на відновлення” впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО “Технології прогресу”