Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

«Підстав поновлювати на роботі, окрім рішення суду, немає…»

Коли Василю Олексійовичу Дризі запропонували обійняти посаду головного лікаря Новосанжарської центральної районної лікарні, він вагався недовго. Хоч робота у міськрайонній МСЕК йому подобалася, але роками щодня їздити з Нових Санжар за 35 кілометрів до Полтави втомило і його, й родину.

Сесія районної ради у червні 2007 року підтримала кандидатуру В.О.Дриги, до речі, депутата обласної ради у 1998-2002 роках. Єдине, що його тоді насторожило у виступі голови райради Юрія Лебедина, що контракт з головним лікарем той запропонував укласти лише на… три місяці. Депутати ж проголосували за річний термін.

Read More

Гроші зі смітника

Навіть якщо не знати, де знаходиться миргородське міське звалище, з дороги на Великі Сорочинці його видають велетенські галасливі зграї чорного вороння, що злетілося, мабуть, з усього району. Адже тут ворони і влітку, й узимку знаходять поживу. І бродячі пси. І люди, що живуть зі звалища, яких звела докупи лиха доля. Злидні, голод і безгрошів’я щодня женуть їх – у спеку й мороз – на зневажене суспільством місце, що стало для них джерелом засобів до існування. А згадка про слова прем’єр-міністра України Миколи Азарова: «Жити стало краще, жити стало веселіше» перекошує їхні обвітрені до бронзи обличчя болісними, а то й гнівними гримасами: «Кому краще й веселіше, їм?!!» з красномовним наголосом на слові «їм».

Read More

Корупція заважає покарати винних у ДТП?

Того дня, 10 жовтня 2005 року, подружжя Тонченків з Гадяча не могло й подумати, що звична поїздка до доньки у Полтаву обернеться таким лихом. Вони вже рушили у зворотній путь і їхали своїм ВАЗ-21043 вулицею Грушевського. Перед перехрестям Яків Микитович зайняв крайню ліву смугу й включив лівий сигнал перед поворотом. Та тільки-но під час маневру вирулив на зустрічну смугу, як у водійські дверцята його з усієї «влупив» «Міцубісі», що їхав позаду.

Відповіді на питання, чому водій іномарки не зреагував на сигнал поворота автівки попереду й вилетів через дві суцільні смуги на зустрічну, за 5,5 років так і не дало ні досудове, ні судове слідство.

Read More

«Незамінні»

Україна стає все більш і більш корумпованою. Про це свідчить щорічне дослідження міжнародної організації Transparency International. До складу рейтингу входять 180 держав світу. Найменш корумпованими у 2010 році названі Данія, Нова Зеландія та Швеція. Україна ж опустилася на 134 місце (у 2007 році займала 118-те).

Корупція – явище складне. Але Transparency International користується таким універсальним і ємким визначенням, як зловживання чиновниками владними повноваженнями для власної вигоди. За 10-бальною шкалою українську корупцію оцінили індексом 2,4. Чим нижчий бал, тим вища корупція. Українські експерти б‘ють на сполох, стверджуючи, що в Україні не залишилося некорумпованих сфер. «Це державні органи, суди, міліція. Віднедавна до цього переліку додалися освітня галузь та охорона здоров’я», — зауважує Микита Кричевський, доктор економічних наук.

Read More