Суспільна
Служба
України
полтавська філія

Суспільна
Служба
України
полтавська філія

 

Національний секретаріат ІПВГ та GIZ домовилися про поглиблення співпраці

Національний секретаріат ІПВГ та GIZ домовилися про поглиблення співпраці

Відбулася робоча зустріч голови Національного секретаріату ІПВГ в Україні Діни Нарежневої та представників Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Голова секретаріату ІПВГ в Україні поінформувала німецьких колег про стан імплементації ІПВГ в Україні. Особливу увагу в ході зустрічі було приділено підготовці другого Звіту ІПВГ України, який має буде підготовлено до жовтня 2016 року.

Діна Нарежнева також повідомила, що наразі в Україні розпочато діалог щодо необхідності прийняття нового Закону “Про розкриття інформації у видобувних галузях”, який дозволить вирішити багато питань, що виникали під час підготовки першого Звіту ІПВГ.

Тім Шльосер, радник Глобальної програми GIZ “Видобувні галузі для розвитку”), зазначив, що незабаром німецькі експерти прибудуть в Україну для налагодження співпраці із Національним секретаріатом ІПВГ на щоденній основі.

Окрема увага була зосередження на питаннях участі німецьких експертів  в роботі на регіональному рівні – під час заходів, які мають розпочатися за підтримки GIZ в семи видобувних регіонах України. Зокрема, на виконання комунікаційної стратегії ІПВГ в Україні будуть проведені круглі столі, громадські обговорення з представниками місцевих органів влади, видобувних компаній, громадських організацій задля підвищення обізнаності та просування ІПВГ в регіонах.

Як зазначив Тім Шльосер, німецькі експерти нададуть підтримку у вирішенні питань щодо  зменшення суперечностей та конфліктного потенціалу за  допомогою ІПВГ в Україні.

Лєна Лінк, радник GIZ з підтримки впровадження ІПВГ у Німеччині, звернула увагу, що дуже важливо донести до громадськості інформацію про переваги для видобувних регіонів та місцевих громад, навчити їх користуватися Звітом ІПВГ. Вона підкреслила важливість того, щоб за результатами публікації Звіту ІПВГ робилися висновки щодо реформ у нафтогазовій галузі України задля залучення інвестицій, поліпшення фіскального режиму у галузі, тощо.

Сторони приділили увагу й екологічним питанням, які особливо цікавлять місцеві громади та громадські організації, відкриття інформації про бенефіціарів та ін.

Німецькі колеги запевнили, що і надалі GIZ буде надавати підтримку Україні в процесі імплементації ІПВГ та підвищення обізнаності громад щодо користі від видобувних галузей, що є підґрунтям для майбутніх реформ.

ІПВГ в Україні