Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Чверть жителів села не отримали допомоги

НП РАЙОННОГО МАСШТАБУ
або
Хто відповість за те, що сільський голова при ліквідації наслідків жахливого смерчу крутила, як циган сонцем, а чверть жителів села не отримали допомоги

Цей день – 14 червня – увійшов у життя людей чорною датою. Такого на пам’ятали навіть старожили Чапаєвого. Загриміло, як зазвичай буває перед грозовим дощем. Й ураз загуркотіло так, наче в село увірвався танковий корпус, розтрощуючи все на своєму шляху. Градини завбільшки з гусяче яйце, вибивши шибки, залітали у веранди й кімнати, розбиваючи ставчики з квітами та телевізори. Люди думали, що прийшов кінець світу й ховалися під іконами. Коли хвилин через 20 усе стихло й шоковані селяни почали вибиратися з помешкань, вони побачили страшну картину. Все навкруги було встелено 20-30-сантиметровим шаром криги, з-під якого стирчали крила вбитої птиці. З пастівника поверталися закривавлені корови. У садках стояли обчухрані до гілок чи лежали повалені дерева. На городах і полях не залишилося жодної неушкодженої рослини. Зі стовпів звисали обірвані електродроти. Смерч позносив покрівлі чи побив шифер на будівлях, чимало хат світили кроквами, мов ребрами. У багатьох будинках від води прогнулися чи й взагалі впали стелі…

Read More

Подарунок маленькій циганочці

У свій перший день народження маленька Маргарита отримала, можливо, найдорожчий на все своє життя подарунок: шанс на операцію, яка зробить її личко красивим.
У сім’ї рома Степана Ланьо Риточка – вже третя дитина. Та народилася вона з вродженою вадою – заячою губою. Це не лише косметичний дефект, адже заважає нормально приймати їжу, говорити, утруднює дихання. Втім, він успішно усувається хіругічним шляхом з перших місяців життя дитини.
У зв’язку з тим, що сім’я часто змінює місце проживання у пошуках заробітку, до цього часу малій не зробили операцію. Інша причина в тому, що лікарі, як приміром, у Житомирі, назвали батькам непідйомну для них суму – 8 тисяч гривень. Думаю, у тих медиків камінь замість серця…

Read More

Сільський голова ініціював створення каси взаємодопомоги

До Юрія Бублика, ковалівського сільського голови, нерідко звертаються виборці з проханням допомогти у тій чи іншій складній життєвій ситуації. Приміром, у 80-річної бабусі, яка проживає з 6-річною онукою, згорів будинок. Таке ж лихо нещодавно спіткало й іншу сім’ю. Щоб побудувати новий будинок, потрібні сотні тисяч, яких у пересічних громадян просто немає. Навіть операція чи лікування хвороби у країні з нібито гарантованою Конституцією безкоштовною медициною часто є фінансово непідйомною справою не лише для сім’ї, а й родини, а на банківський кредит теж розраховувати не доводиться. З такими випадками теж неодноразово стикався Юрій Васильович за півтора роки роботи на посаді.

Read More

Право на юридичну допомогу

Громадянське суспільство у будь-якій країні завжди йде на кілька кроків попереду державних інституцій і є локомотивом демократичних перетворень. Варто пригадати, наприклад, що в Україні саме неурядові організації (НУО) першими запровадили громадські приймальні, які нині працюють при багатьох органах влади; ініціювали створення громадських рад при органах державної влади. Чи, скажімо, чимало років відпрацьовують алгоритм надання громадянам безоплатної юридичної допомоги, адже відповідний закон про надання такої допомоги державою (як механізм реалізації передбаченого ст.59 Конституції України права) почав діяти лише з 9 липня 2011 року.

Read More

Спогади жертв нацистських переслідувань – пересторога у мирний час

Спогади жертв нацистських переслідувань – пересторога у мирний час22 червня у залі Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України відбулася презентація проекту «Батьки і діти. Взаємна підтримка та обмін досвідом». Даний проект ініційовано Суспільною службою України, реалізується він за підтримки Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність». Основним завданням проекту є надання різносторонньої допомоги жертвам нацистських переслідувань: це психологічна та матеріальна підтримка, піклування про тяжко хворих і самотніх людей. Організатори мають на меті привернути увагу місцевих громад до потреб жертв тоталітарних режимів та залучити молодь до активної соціальної роботи з літніми людьми.
Проектом передбачено організацію роботи народних шкіл як місця зустрічі колишніх жертв нацистських переслідувань для обміну досвідом та взаємодопомоги, виховання майбутніх поколінь у дусі патріотизму та протидії неофашизму.

Read More