17 липня 2017 року Полтавська філя Суспільної служби України провела зустріч із молоддю лохвицького району.
На околиці села Сенча, у мальовничому місці, розбився наметовий табір, в якому зібрались представники лохвиччини в рамках проекту Літня школа молодого лідера «Я відроджую своє село», який реалізовує громадською організацією «Студена» спільно з ГО «Let’s do it, Ukraine». Близько сорока молодих та активних учасників протягом п’яти днів вчаться писати проекти, комунікувати з владою та знаходити фінансування для своїх ідей.
Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України, та Юрій Филенко, експерт з Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), розповіли як отримувати організаційну та ресурсну підтримку від органів місцевого самоврядування. Дуже цікаво учасникам було почути про досвід нашої громадської організації у реалізації проектів та способи залучення влади для реалізації наших ідей. Не оминули ми і видобувну галузь, адже в Лохвицькому районі розташовано близько 240 діючих нафтогазових свердловин. Наведений приклад про екологічні проблеми, які виникли саме в Сенчі від видобування газу, спонукав молодих людей вкотре замислитися про активність місцевих громад та їх роль у вирішенні майбутнього їхніх сіл. Але видобувна галузь може приносити не тільки проблеми. Так, з 2018 року 5% рентних платежів будуть повертатись на місця і стануть додатковим надходженням у місцеві бюджети .
З інтересом та великою кількістю питань пройшло обговорення. Учасники запитували які методи можна використати на практиці для залучення влади у свої проекти, чому ми реалізуємо проект, який стосується саме видобувної галузі та як правильно оформлювати свої ідеї. Загалом, зустріч пройшла у дуже дружній і цікавій атмосфері. Приємно, що молодь нашої області проявляє активність та велике бажання вносити позитивні зміни у розвиток регіону.
Матеріал підготовлено в рамках проекту» Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст продукту є відповідальністю Полтавської філії Суспільної служби України і не обов’язково збігається з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAІD), уряду США та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).