Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Відновлення громад: знання, натхнення, дії!

12 та 13 грудня, в рамках проєкту Полтавської філії Суспільної служби України «Ефективні інструменти задля прозорого та комплексного відновлення громад», відбувся тренінг «Відновлення громад: інформаційна відкритість, інклюзія та моніторинг”. 2 насичені дні, 8 громад, десятки нових ідей і стільки ж планів на майбутнє.

Експерти проєкту та тренери, Наталія Заболотна та Юрій Филенко,  працювали з представниками Чутівської, Диканьської, Новосанжарської, Пирятинської, Терешківської, Машівської, Котелевської та Щербанівської громад. Серед учасників — юристи, архітектори, освітяни, науковці й активісти, які, незважаючи на різний досвід, об’єднані спільною метою: зробити свої громади сильними, прозорими й інклюзивними.

Що було найважливішим?

Ми разом обговорили й опрацювали такі ключові теми:

🔹 Прозорість, відкритість і підзвітність у процесі відбудови.

Це не лише запобіжник корупції, а й фундамент довіри громади до влади. Учасники вивчили законодавчі основи доступу до публічної інформації, а також принципи прозорості й підзвітності. Ми разом дійшли висновку: довіра до влади починається зі спільної роботи, залучення громадськості до прийняття рішень і забезпечення публічності кожного етапу.

🔹 Інклюзія як обов’язковий принцип відбудови.

Забезпечення рівних можливостей для всіх, урахування інтересів осіб із особливими потребами — це те, що будує справедливі громади.

🔹 Сучасні платформи DREAM, BRP і DREAM Аналітика.

Учасники на практиці досліджували функції платформ для моніторингу відбудови. Вони побачили, як ці інструменти допомагають створювати прозорі процеси, залучати громаду та отримувати реальну підтримку донорів.

Платформи DREAM, BRP та DREAM Аналітика стали одними з ключових інструментів, які вивчали учасники. Завдяки цим ресурсам кожна громада може:

✔️ Аналізувати стан реалізації проєктів;

✔️ Моніторити, як використовуються ресурси;

✔️ Створювати відкриту комунікацію між владою, громадськістю та донорами.

Найкраще у роботі з DREAM пояснив  Юрій Филенко: “Технології працюють тоді, коли за ними стоять відповідальні люди.”

🔹 Практика та ідеї

Кожен з учасників мав змогу перевірити проєкти своїх громад, знайти помилки, оцінити перспективи і розробити кроки для вдосконалення. У групах та парах виконували завдання, які допомагали зрозуміти, як правильно залучати громаду, спілкуватися з донорами та вибудовувати довіру.

🔹 Результати: що далі?

Коли в одному просторі збираються активні, мотивовані люди, результати завжди надихають.

Кожен учасник повертається до своєї громади з новими знаннями: як використовувати законодавство, інструменти прозорості й моніторингу; з розумінням, що можна і треба змінювати; з ідеями, як розпочати ці зміни у своїй громаді

✨ Оновлювати дані на платформах DREAM та залучати громаду до моніторингу.

✨ Організовувати навчання для колег та мешканців, ділитися новими знаннями.

✨ Створювати простір для діалогу між владою та громадськістю.

✨ Працювати над власною репутацією: навіть невеликі, але якісні проєкти — це перший крок до довіри донорів.

🔹 Наш головний висновок

Ми разом усвідомили: відбудова — це більше, ніж повернення до старого. Це шанс створити нове, краще, інклюзивніше і справедливіше.

Дякуємо кожному, хто став частиною цього тренінгу: за залученість, відвертість та бажання змінювати свої громади! Разом ми закладаємо основу для сильних і прозорих громад. І це тільки початок!


Тренінг “Відновлення громад: інформаційна відкритість, інклюзія та моніторинг” проведено в рамках проєкту Полтавської філії Суспільної служби України «Ефективні інструменти задля прозорого та комплексного відновлення громад”, що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту “Контроль витрат на відновлення”, який реалізується за підтримки Європейського Союзу.