(Результат Регіональної Літньої Академії країн Східного Партнерства в Києві)
З 27 червня по 4 липня відбулася 3 -а Регіональна Літня Академія країн Східного Партнерства за підтримки представництва DVV International в Україні недалеко від Києва в селищі Глібовка. Основною метою заходу було формування спільної теоретичної і концептуальної платформи для підтримки розвитку сучасної політики і практики навчання упродовж усього життя (ОПЖ) і освіти дорослих (ОД) у Білорусі, Україні і Молдові.
Група кожної країни розробила власне бачення розвитку національних систем навчання дорослих. Структура роботи груп забезпечувала можливість обміну і адаптації ідей і концептів інших груп.
В якості тренерів у рамках академії виступили Катарина Попович (вице-президентт Європейської Асоціації Освіти дорослих (EAEA), генеральний секретар Міжнародної ради освіти дорослих (ICAE), досвідчений тренер в різних сферах ОВ, Сербія), Анні Карттунен (експерт в сфері європейської освітньої політики, Фінляндія), Томас Урдзе (тренер, консультант у сфері освітніх послуг для бізнесу, НГО і місцевих органів влади, Латвія), Аніта Якобсоне (регіональний директор DVV International, фахівець у сфері менеджменту міжнародних проектів, Київ, Україна), Галина Веремейчик (керівник національного офісу DVV International у Білорусі, тренер, автор і співавтор різних публікацій по темі ОД в Європі і Білорусі).
Міжнародні експерти ознайомили учасників з різними аспектами і тенденціями розвитку систем освіти дорослих, а також запропонували практичні рішення труднощів, що виникали в ході планування учасниками національних проектів.
Для роботи над розробкою національних систем Освіти дорослих, кожною запрошеною країною були створені команди. Працюючи в національних командах, учасники виклали власне бачення і розуміння, а також запропонували нові підходи і ідеї, системи і стратегії розвитку ОВ. Для цього перед учасниками були поставлені завдання: змоделювати групи споживачів ОВ; визначити головні складові частини системи, такі як зміст і форма, розподіл обов’язків, структура законодавства, моделі фінансування, визнання компетенцій, а також реальне положення ОВ і ситуації кожного, і які головні виклики чекають на шляху до створення наміченої системи навчання. Увесь цей процес супроводжувався жвавими дискусіями, переговорами, розминками, сприяючими груповій динаміці.
Підсумком Регіональної ІІІ Літньої Академії стала презентація розроблених концепцій стратегій розвитку Освіти Дорослих національними командами. Ганна Кіященко, голова ПФ ССУ взяла участь у розробці Стратегії розвитку Освіти дорослих в Україні до 2020 року. Для подальшого обміну інформацією, досвідом і знаннями була створена закрита он-лайн платформа, на сайті http://e.saliedet.lv, яка координується одним з експертів Томсом Урдзе. У такий спосіб, учасники можуть удосконалити намічені плани, маючи постійний доступ до експертного ресурсу.