![За фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект Ефективне управління державними фінансами, що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/07/logos1.jpg)
![Тренінг Інструменти демократії участі. Картування проблем села. Тренінг Інструменти демократії участі. Картування проблем села.](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/09/5-1024x768.jpg)
20 вересня у Великих Сорочинцях провели тренінг «Інструменти демократії участі».
Демократія участі передбачає безпосередню участь членів територіальної громади в управлінні громадою, тобто у процесах підготовки, ухвалення управлінських рішень та контролю їх впровадження.
![Тренінг Інструменти демократії участі. Великі Сорочинці. Тренінг Інструменти демократії участі. Великі Сорочинці.](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/09/4-1024x576.jpg)
Місцеві громади можуть використовувати різні інструменти: місцевий референдум загальні збори (конференції) громадян за місцем проживання, місцеві проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання, участь у роботі органів самоорганізації населення. Але ці інструменти можна застосовувати лише тоді, коли є Статут громади, де чітко описано використання цих інструментів, чи затверджені окремі положення.
![Тренінг Інструменти демократії участі. Анжеліка Саідова. Тренінг Інструменти демократії участі. Анжеліка Саідова.](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/09/8-1024x576.jpg)
У Великосорочинській ОТГ немає цих документів, отже це завдання для депутатів – розробка та прийняття Статуту та окремих положень про місцеві ініціативи, щоб залучити громадський потенціал.
![Тренінг Інструменти демократії участі. Тренінг Інструменти демократії участі.](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/09/3-1024x768.jpg)
Тренери Вадим Штефан та Анжеліка Саідова розповіли про конкурс проектів «Бюджету участі Полтавської області», який щороку проводить Полтавська обласна рада.
![Тренінг Інструменти демократії участі. Картування проблем села. Тренінг Інструменти демократії участі. Картування проблем села.](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/09/7-1024x768.jpg)
Вадим Штефан запропонував учасникам зробити картування проблем, які є у громаді. З’ясувалося, що існують проблеми нагальні і ті, які можуть зачекати. З’ясувалося, що існують проблеми нагальні і ті, які можуть зачекати.
![Тренінг Інструменти демократії участі. Тренінг Інструменти демократії участі.](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/09/2-1024x576.jpg)
Захід провела Полтавська філія Суспільної служби України в рамках проекту
«Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір»
за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект
«Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною
компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
![ПФ ССУ - Нова Енергія](https://ssu-poltava.org/wp-content/uploads/2018/07/logos2.jpg)