20 вересня у Великих Сорочинцях провели тренінг «Інструменти демократії участі».
Демократія участі передбачає безпосередню участь членів територіальної громади в управлінні громадою, тобто у процесах підготовки, ухвалення управлінських рішень та контролю їх впровадження.
Місцеві громади можуть використовувати різні інструменти: місцевий референдум загальні збори (конференції) громадян за місцем проживання, місцеві проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання, участь у роботі органів самоорганізації населення. Але ці інструменти можна застосовувати лише тоді, коли є Статут громади, де чітко описано використання цих інструментів, чи затверджені окремі положення.
У Великосорочинській ОТГ немає цих документів, отже це завдання для депутатів – розробка та прийняття Статуту та окремих положень про місцеві ініціативи, щоб залучити громадський потенціал.
Тренери Вадим Штефан та Анжеліка Саідова розповіли про конкурс проектів «Бюджету участі Полтавської області», який щороку проводить Полтавська обласна рада.
Вадим Штефан запропонував учасникам зробити картування проблем, які є у громаді. З’ясувалося, що існують проблеми нагальні і ті, які можуть зачекати. З’ясувалося, що існують проблеми нагальні і ті, які можуть зачекати.
Захід провела Полтавська філія Суспільної служби України в рамках проекту
«Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір»
за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект
«Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною
компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH