Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Дебати щодо бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рік

Дебати представників міської влади та громадськості щодо бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рік

«Дебати представників міської влади та громадськості щодо бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рік»

Дебати проведені в рамках проекту «Громадський бюджет в Сумах та Полтаві» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Цей проект виконують дві партнерські організації «Бюро аналізу політики» з Сум та Полтавська філія Суспільної служби України.
Публічні дебати – це громадська платформа для обговорення питань, актуальних для розвитку міста
Цілі дебатів:
– сприяння розвитку публічної політики в органах місцевого самоврядування.
– сприяння полтавській громаді у формуванні інформативної позиції відносно ключових проблем економічного розвитку міста;
– підвищення культури ведення конструктивної і аргументованої дискусії

Дебати проводились у форматі “Оксфордського клубу”.
Були попередньо сформульовані питання. Потрібно навести чіткі аргументи ” за і проти”.
До участі в дебатах з громадськістю були запрошені полтавський міський голова Олександр Мамай, секретар міської ради Оксана Деркач, голова постійної депутатської комісії «З питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін» Сергій Хуторянський , представники бюджетно-фінансового управління, управління житлово-комунального господарства, управління земельних ресурсів, управління соціального розвитку, управління охорони здоров’я, управління культури, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління майном комунальної власності міста, депутати міської ради.
На дебати ніхто з вище перелічених осіб не з’явився. Але взяла участь депутат міської ради Надія Тимошенко, яка аргументовано обстоювала позицію міської ради та дала декілька гарних пропозицій для громадськості, яким чином просувати свої ідеї до представників міської влади та залучати фінансування з міського бюджету для вирішення соціальних проблем мешканців міста.
Також в дебатах взяли участь представники громадських організацій, Громадської ради при Полтавській ОДА, експерти, всього19 чоловік.

Перед початком дебатів була вступна частина, під час якої учасники дебатів були ознайомлені з результатами виконання бюджету розвитку міста в 2013 році. У представників громадськості виникли питання, чому з бюджету розвитку заплановано внести до статутного фонду чотирьох комунальних підприємств в розмірі 13 млн.991 тисяча грн. Також Олексій Шаманенко та Олександр Келим були здивовані, що з міського бюджету було терміново профінансовано спорудження пам’ятника Ватутіну в розмірі 400 тисяч грн.. в той час, як незадовго до цього на пропозиції громадськості відремонтувати пам’ятник скорботної матерів в розмірі 50 тисяч грн.. було відмовлено через брак коштів в бюджеті міста.
Також перед початком дебатів ведуча Ганна Кіященко нагадала про цілі Стратегічного плану економічного розвитку м. Полтави та ознайомила з проектом Програми економічного та соціального розвитку міста Полтава на 2014 рік..Адже для того, щоб досягти цілей, потрібно планувати відповідну діяльність в цьому напрямку. Проект зараз виставлений на офіційному сайті міської ради для обговорення, але в ньому не заповнений розділ, що стосується бюджету розвитку, поки що він в такому вигляді:

ІІ. БЮДЖЕТ РОЗВИТКУ м. ПОЛТАВА НА 2014 РІК

* відповідно до чинного законодавства, перелік об’єктів, за поданням головних розпорядників бюджетних коштів, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету розвитку, буде винесено на розгляд депутатських комісій з послідуючим затвердженням на сесії Полтавської міської ради.

Спочатку були продебатовані загальні засади участі громадськості у формування політики міської влади.
Питання 1. В обговоренні проекту бюджету розвитку повинні брати участь представники інститутів громадянського суспільства (ІГС).
Всі присутні погодилися, що це вірно, оскільки міський бюджет, це наші спільні кошти і хотілося б контролювати ці витрати та визначати напрямки фінансування. Також знизу видніше, куди спрямовувати кошти.
Дебати представників міської влади та громадськості щодо  бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рікПитання 2. Представники ІГС можуть подати свої пропозиції та аргументувати їх безпосередньо на засіданні постійних депутатських комісій Полтавської міської ради.
Так громадськість повинна формулювати свої пропозиції та виносити їх на обговорення депутатських комісій відповідного профілю, а ці комісії вже можуть вносити свої пропозиції до бюджету.
Питання 3. Депутати міської ради є представниками полтавської громади, тому громадськість не повинна щось радити депутатам.
З цим переважна більшість не погодилася, аргументуючи це тим, що більшість депутатів Полтавської міської ради обрані від одної політичної сили, тому практично немає дискусій та обговорення. Фактично всі питання, винесені міським головою та головними розпорядниками коштів підтримуються більшістю на сесії. На жаль, не всі депутати міської ради зараз реально виражають думку своїх виборців. Тому потрібно доносити до влади проблеми, які мають полтавці.
Питання 4. Міський голова повинен інформувати громаду у випадку, коли Держказначейство затримує виплати з міського бюджету.
Всі підтримали це твердження. Оскільки міський бюджет, це не особиста справа міського голови, громада міста повинна знати реальний стан справ з коштами, які збираються до спільного кошика.
Канали для інформування про затримки проплат в казначействі : засоби масової інформації (як це робив міський голова в червні (інтернет видання «Полтавщина»: ОЛЕКСАНДР МАМАЙ: ПОЛТАВА РЕМОНТУЄТЬСЯ І РОЗВИВАЄТЬСЯ НА ГОЛОМУ ЕНТУЗІАЗМІ, ВІД 25 ЧЕРВНЯ 2013 РОКУ.), перед громадським активом міста на регулярних зустрічах, на офіційному сайті міської ради. Також зазначили, що потрібно зробити запит в державне казначейство, скільки коштів міської ради фактично заморожено та чи будуть повернуті кошти бюджету розвитку, які місто не мало змоги використати, а до кінця року залишився тиждень.

Після загальних питань на обговорення були винесені пропозиції до бюджету розвитку, щодо планування витрат на:
• спорудження пандусів біля будинків, де проживають інваліди-колясочники;
• реконструкцію туалетів в закладах інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами.
• зонування парків Гришкін ліс та Пушкарівський ліс та винесення меж парків на місцевості, щоб не почали забудовувати зелену зону, фактично легені більшої частини нашого міста;
• закупку автомобілів для розчистки снігу на дорогах Полтави;
• ремонт Кадетського корпусу;
• спорудження туалетів для працівників громадського транспорту на кінцевих зупинках, де вони відсутні(Левада, інші вивчаються)
• соціальне замовлення для громадських організацій, які організовують прибирання зелених зон міста;
• упорядкування алеї біля пам’ятника Котляревському по вул.Котляревського. Заміна асфальту на плитку та встановлення лавок.
• притулок для жінок з дітьми, які потерпають від насильства в сім’ї;
• закупка нових тролейбусів та автобусів для комунального автотранспортного підприємства.
• доріжку з гравію на вул. Грабчака, що в мікрорайоні «Алмазний» для пішоходів, які йдуть з вулиці Освітянської на зупинку, для відвідувачів державної нотаріальної контори та Ощадбанку.
• відновити маршрути з Полтави до дач, які знаходяться Кротенках, а також до інших дач, які віддалені від сіл, куди ходить транспорт.
• ремонт аварійних входів до під’їздів в будинку по вул. Котляревського 26/5.

Дебати представників міської влади та громадськості щодо  бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рікПропозиції щодо спорудження пандусів біля будинків, де проживають інваліди-колясочники та ремонт аварійних входів до під’їздів в будинку по вул. Котляревського 26/5 не були підтримані. Аргументи: споруджувати пандуси за кошти міського бюджету дорого, неефективно та може продовжуватися роками. Потрібно, залучити до цього мешканців будинків, серед яких є не бідні люди, адже допомогти сусіду, це нормально, потрібно наших громадян налаштовувати на взаємну підтримку. Тим більше, що пандуси стануть в нагоді не лише інвалідам, а й батькам з візочками та старшим людям з «кравчучками». Але для того, щоб сусіди звернули увагу на проблеми інвалідів. потрібно громадським організаціям інформувати суспільство про потреби цих людей. Щодо будинку по вул.. Котляревського, то тут виникла пропозиція створити ОСББ в будинку і почати дбати за свій будинок спільними зусиллями. Адже цей будинок вже фактично особиста власність громадян, а не комунальна.
Також було вирішено не підтримувати пропозицію щодо закупки снігоочисних машин, а вивчити питання, скільки ж їх є насправді у власності міста. Також була пропозиція залучати на платній основі до розчистки снігу приватних підприємців, які мають відповідну техніку. Щодо ремонту кадетського корпусу, то це досить складне питання, яке потребує не тривіального вирішення, грошей бюджету розвитку не вистачить на його ремонт, тому потрібно провести обговорення (мозковий штурм) серед зацікавлених сторін. Ініціатором цього обговорення повинна стати міська влада.
Щодо відновлення маршрутів громадського транспорту до дач, то це не питання бюджету розвитку, але пропозицію про вирішення цієї проблеми буде спрямовано до міської ради.

В результаті обговорення були підтримані наступні пропозиції щодо фінансування з бюджету розвитку міста:

• реконструкцію туалетів в закладах інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами.
• зонування парків Гришкін ліс та Пушкарівський ліс та винесення меж парків на місцевості, щоб не почали забудовувати зелену зону, фактично легені більшої частини нашого міста;
• спорудження туалетів для працівників громадського транспорту на кінцевих зупинках, де вони відсутні(Левада, інші вивчаються).
• упорядкування алеї біля пам’ятника Котляревському по вул.Котляревського. Заміна асфальту на плитку та встановлення лавок.
• утримання притулку для жінок з дітьми, які потерпають від насильства в сім’ї по вул..Монастирській, яким опікується БА «Світло надії»;
• доріжку з гравію на вул. Грабчака, що в мікрорайоні «Алмазний» для пішоходів, які йдуть з вулиці Освітянської на зупинку, для відвідувачів державної нотаріальної контори та Ощадбанку.

Дебати представників міської влади та громадськості щодо  бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рікТакож окремо прозвучала пропозиція: передбачити в бюджеті міста кошти на виконання соціального замовлення громадськими організаціями, які опікуються соціально-значущими проблемами міста та пропонують надання послуг дешевше та ефективніше за відповідні комунальні структури.
Ми вдячні депутату Полтавської міської ради, заступнику директора Благодійної асоціації «Світло надії» Надії Тімошенко за участь в дебатах та активну громадянську позицію.
Учасники дебатів передають вітання полтавському міському голові, секретарю міської ради та голові голова постійної депутатської комісії «З питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін» і сподіваються, що наступного разу керівники міської влади будуть готові до діалогу з громадськістю.

За результатами проведених дебатів до полтавської міської ради будуть спрямовані пропозиції, які були підтримані на дебатах.. Також учасники дебатів звернуться до депутатів міської ради з проханням взяти участь в засіданнях депутатських комісій для відстоювання своїх пропозицій.

Ганна Кіященко, Пф Суспільної служби України
Тел..0504109958

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *