Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

До Полтави прибуває Docudays UA

Уперше у вересні в гібридному форматі стартує 17 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Попри пандемію COVID-19, найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці/-ки понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня і завітає до 21-ї області України.

У Полтаві та області Docudays UA перебуватиме з 21 вересня по 10 жовтня. Цього року майданчиками для офлайн та онлайн показів і обговорень фільмів стануть: Полтавська обласна наукова універсальна бібліотека ім. І.П. Котляревського, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара, Полтавська філія Суспільної Служби України, Полтавська міська бібліотека №4, Полтавська міська бібліотека №2. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

У межах Мандрівного Docudays UA у Полтаві та області відбудеться низка просвітницьких заходів: вебінар: “Як убезпечити себе онлайн. Цифрова безпека молоді”, Воркшоп для модераторів показів «Як говорити з молоддю про права людини через документальне кіно», “Жодних рішень щодо нас без нас” — заняття з елементами тренінгу для молоді, Вебінар для молодих активістів. “Як стати дизайнером власного життя?”.

Через тему «Тін Спіріт» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку

Правозахисну складову представляє Всеукраїнська Кампанія проти кібербулінгу, мета якої – зменшити прояви кібербулінгу через інформування суспільства та адвокатування змін до державної політики у сфері прав людини.

У відповідь на виклики пандемії покази документальних стрічок будуть відбуватися і онлайн. Глядачі у найвіддаленіших селах та містечках навіть під час карантину та пандемії матимуть можливість побачити найактуальнішу світову та вітчизняну документалістику. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» цього року стане онлайн майданчиком 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Переглянути документальні стрічки та долучитися до обговорення можна буде не виходячи з дому.

Реєстрація на онлайн-перегляди Docudays UA
www.forms.gle/K43NJ4VKYRznxN5u8

Детальніше з програмою регіональних показів та подій можна ознайомитися на сторінці www.facebook.com/DocudaysUA.Poltava

або на офіційному вебсайті Мандрівного фестивалю Docudays UA – travelling.docudays.ua.

Публічна програма 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Полтаві (офлайн покази)

На кожній локації діятиме попередній запис, адже кількість місць для офлайн переглядів обмежена. Реєстрація за формою:
www.forms.gle/M66dmnQuhAMRBos69

21.09 | 18:00 |

Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського,
м. Полтава, (вул. Небесної Сотні, 17)

Національний конкурс «DOCU/УКРАЇНА»

«Зарваниця»

Ярема Малащук і Роман Хімей – режисерський дует

Щороку тисячі християн Західної України вирушають у пішу ходу до урочища Зарваниця. Поміж молитвами паломники діляться новинами, хваляться нажитим добром, фотографують каплиці, дають інтерв’ю, бачать чудеса. Бачать чудеса?

28.09 | 11:00 |

«Не хвилюйся, двері відчиняться»

Оксана Карпович  режисерка

Фільм «Не хвилюйся, двері відчиняться» знято влітку та взимку в електричках, що курсують між Києвом та кількома провінційними містечками. Стрічка запрошує нас проїхатися з робітничим класом, серед якого переважно маргіналізовані пасажири та торговці. Слідуючи за кількома людьми та сім’ями з одного засмальцьованого вагона до іншого, зі станції на станцію, ми заглиблюємося в їхні повсякденні турботи й дізнаємося про дилеми будівництва нової постреволюційної ідентичності. Це атмосферний та вкрай людяний портрет українського суспільства у русі.

Полтавська обласна бібліотека  для юнацтва імені О.Гончара,
м. Полтава, (вул. Олеся Гончара, 25а)

25.09 | 13:30 |

«Про звірів та людей»

Лукаш Чайка – режисер

Програму «DOCU/ХІТИ» представляє «Про звірів та людей» – документальний фільм про події у Варшавському зоопарку до і під час Другої світової війни. Головні герої фільму – Ян Жабінський, засновник і багаторічний директор зоопарку, та його дружина Антоніна Жабінська. Під час війни вони ховали євреїв і польських бійців опору в покинутому зоопарку – у власному будинку і порожніх підсобках загонів для тварин. Загалом їм вдалося врятувати близько трьохсот людей. Таємні гості проводили в зоопарку від кількох днів до багатьох місяців.

2.10 | 18:00 |

Полтавська філія Суспільної служби України,
м. Полтава, (Соборний майдан, 15)

«War Note»

Національний конкурс «DOCU/УКРАЇНА» представляє документальна стрічка «War Note» Цифрові нотатки українських військових з камер телефонів, фотоапаратів та гоупро сплелись у фільмі «War Note» режисера Романа Любого. Фільм здобув особливу відзнаку у номінації «RIGHTS NOW!», приз імені Андрія Матросова від організаторів фестивалю та приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2020.

25.09 | 18:00 |

Полтавська філія Суспільної служби України,
м. Полтава, (Соборний майдан, 15)

«Причина »

Андрес Фіґередо– режисер

Документальна стрічка “Причина” на Міжнародному конкурсі «DOCU/СВІТ» на Docudays UA-2020 отримала спеціальну відзнаку.

Повсякденним життям у переповненій Генеральній в’язниці Венесуели керують самі ув’язнені. Фільм «Причина» показує зсередини цей небезпечний заклад і корумповану пенітенціарну систему довкола нього. Нинішні і колишні в’язні приголомшують історіями про життя у цьому паралельному суспільстві та пошук звільнення від нього.

9.10 |18:00

«Хороша смерть»

режисер Томаш Круп

Дорослішання – це процес усвідомлення необхідності та невідворотності прийняття часто непростих рішень. Про одне з найскладніших розповідає фільм «Хороша смерть». Героїня фільму – Дженет – смертельно хвора і хоче померти з гідністю, однак це суперечить британським законам. Вона зв’язується з докторкою Ерікою зі Швейцарії, яка готова допомогти, та із внутрішнім спокоєм організовує свій від’їзд. Стрічка ставить питання: “Чи належить нам власне життя, а чи ми належимо йому?”.

1.10 | 14:00 |

Бібліотека-філіал №2,
м. Полтава, (вул. Небесної Сотні, 61)

«Карла і Нордал»

Елізабет Аспелін _режисерка

Карлі шість років, і у неї є старший брат на ім’я Нордал. Чому вона вважає його водночас старшим і молодшим? Зазираючи до світу Карли, ми бачимо, як вона справляється з тим, що має старшого брата з затримкою в розвитку. Режисерка спостерігає за своїми дітьми протягом зими, показуючи їхнє повсякденне життя, сповнене як складних ситуацій, так і сердечної любові.

Бібліотека-філіал №4, м. Полтава, (бібліотека-філіал №4,

м. Полтава, (вул. Європейська, 141)

| 13:30 |

«Хвилі світла

Елізабет Аспелін _режисерка

«Карла і Нордал»

Самуель Н. Шварц режисер

У програмі «DOCU/KIDS» історії, де замість казкових супергероїв ми зустрічаємо звичайних дітей з різних куточків світу. «Хвилі світла» – історія 12-річної Фріди, яка майже не бачить. Однак уві сні картинка стає настільки чіткою, що вона «бачить» речі, непомітні для інших. Фільм «Карла і Нордал» документує життя шестирічної Карли та її старшого брат на ім’я Нордал, який має затримку у розвитку.

Окрім онлайн- та офлайн-подій і кінопоказів у регіонах, у межах Мандрівного фестивалю працюватиме онлайн-кінотеатр DOCUSPACE. Із серпня до грудня включно на docuspace.org можна буде переглянути 5 фестивальних хітів, кожен з яких перебуватиме у вільному доступі протягом одного місяця: “Чисте мистецтво” «Підборіддя», «Медова земля», «Межа» та «Віч-на-віч». Проблеми, які осмислюють фільми, стануть темами серії дискусій як у регіонах, так і на Youtube-каналі Docudays UA, DOCUSPACE.

Партнерами фестивалю в областях України є 44 молодіжні й правозахисні організації та 305 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

Регіональний координатор  Docudays UA у Полтаві та області: Полтавська філія Суспільної Служби України

Партнери: ГО Центр культури та розвитку “Горизонт”, Полтавська обласна організація Національної cпілки письменників України, Полтавське обласне відділення Української бібліотечної асоціації, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Доступність на фестивалі

Ми прагнемо, аби документальне кіно та фестивальні покази були доступними для всіх.

Усі фільми мають адаптовані субтитри українською мовою (окрім програм DOCU/УКРАЇНА та DOCU/ДІТИ). Це субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які відображають звукову частину фільму і дозволяють людям з порушеннями слуху більше зануритись у атмосферу стрічки та стежити за її змістом.

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

Фестиваль – не політичний і не комерційний.

Організатори

Громадська організація «Докудейз»

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

Партнери

Державне агентство України з питань кіно

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини
Goethe-Institut

Регіональний партнер у Полтаві та області: Полтавська філія Суспільної Служби України

Партнери: ГО “Центр культури та розвитку “Горизонт”, Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України, Полтавське обласне відділення Української бібліотечної асоціації, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» ЗМІСТ

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції та Goethe-Institut.