З 9 по 11 липня на Полтавщині у мальовничому селі Великі Сорочинці на «Хуторі Гоголя» працював триденний «Волонтер-Медіакемп» для молоді. Мета проведення табору навчити 20 молодіжних лідерів медіаграмотності, щоб у подальшому вони могли поширювати набуті знання у своїх спільнотах.
Представники молодіжних громадських організацій, студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Полтавської державної аграрної академії, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка були мотивовані отримати нові знання і активно брали участь в практичних вправах та роботі в групах.
Тренери Волонтер-Медіакемпу Олена Бурім та Ірина Цеба вчили молодь перевіряти джерела інформації, не покладатися на ЗМІ та інформаційні агентства, не довіряти жодному зі своїх надійних джерел на 100%, не довіряти чужим анонімним джерелам.
Окремий блок був присвячений участі у виборах: Що треба знати молодому виборцю?, Як дивитися політичні шоу?, Правила медійної безпеки, Політичні виборчі медіатехнології, Методи впливу на свідомість виборця.
Ввечері грали в цікаву гру «Світ Громад», яка є унікальним інструментом для підвищення громадянських компетентностей, розвиває критичне мислення, вміння співпрацювати, комунікативні навички. Для того, щоб зробити свою громаду привабливою потрібно було виконати різні завдання: обрати мера, наповнити бюджет громади для будівництва соціальних об’єктів, розвивати особисті компетенції, бути здоровими та щасливими. Виявилося, що непросто це робити, якщо кожен гравець переслідує лише особисті інтереси.
|
|
Анастасія Келим: «За час тренінгу я встигла переосмислити власне ставлення до медіа, оточуючих людей і власного часу. Мене завжди турбувало те, як часто я знаходжуся он-лайн, а за ці три дні переконалася, що дійсно споживаю надто багато неякісної інформації і отримала інструменти, завдяки яким фільтруватиму свій медіа-простір. Протягом тренінгу не покидала думка, що маніпуляціями, про котрі нам розповідали, ми й самі користуємося кожного дня. Намагаємося вплинути на ставлення людини до певного питання, щоб воно стало більш зручним для нас, спонукаємо оточуючих до вигідних для нас дій. В голові все крутилося: «Liveandletlive” – обіцянкою так діяти я повернулася до Полтави. Але хоч із собою я визначалася, та почала помічати, як мало моїх знайомих слідкують за тим, яку інформацію вони споживають і як легко вони переймають на себе чужі судження. Тепер маю бажання, чи навіть необхідність, ділитися отриманими знаннями з друзями, бо хочу обговорювати тільки якісний контент і мати впевненість, що наші думки формуються максимально незалежно.»
|
|
Вже створено у Facebook комунікаційну платформу для об’єднання, подальшого спілкування та обміну досвідом між учасниками Медіакемпу.
Перебуваючи в Великих Сорочинцях, які мають дуже цікаву історію та знамениті своїми видатними земляками, ми звичайно скористалися можливістю і пройшли Туристичним хоррор-маршрутом «Вечеря з Гоголем». Молоді було цікаво на екскурсії. Вони не тільки дізналися невідому їм інформацію про Миколу Гоголя, а ще побачили русалок на березі Псла, проїхали на підводі, доторкнулися до живих коней, в краєзнавчому музеї та музеї Гоголя зустрілися з гоголівськими героями, спустилися в підземелля часів Данила Апостола, відвідали унікальну Спасо-Преображенську церкву, де хрестили Гоголя. Нагадаємо, що Туристичний хоррор-маршрут «Вечеря з Гоголем» був створений минулого року в рамках проекту Полтавської філїі ССУ «Місцевий розвиток через освіту» за підтримки DVV International Ukraine, дякуючи талановитим та креативним Ірині Гарець та Уляні Мороз.
|
|
Спілкування з молоддю ці короткі та дуже насичені три дні переконало нас в тому, що вони вже є активними громадянами та долучаються до творення позитивних змін у суспільстві.
Після навчання наші медіаволонтери вже поділилися отриманими знаннями під час виступів на суспільному радіо та телебаченні, в соціальних мережах, створили відеоролики, де дають поради для виборців.
Відео:
Проект «Спільнота медіаволонтерів для просвіти молодих виборців» виконується Полтавською філією Суспільної служби України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine у проекті «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією InternewsUkraine та благодійним фондом Академія української преси.