Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Підзвітність, прозорість та участь громад на порядку денному Кременчуцької РДА

Підзвітність, прозорість та участь громад на порядку денному Кременчуцької РДА14 липня Полтавська філія Суспільної служби України разом з Управлінням з питань внутрішньої політики Департаменту Полтавської ОДА провела зустріч з представниками влади та сільських громад Кременчуцького району на якій обговорили проблему прозорості та підзвітності при видобуванні корисних копалин та участь громадських об’єднань у вирішенні актуальних питань розвитку місцевих територіальних громад.

На території Кременчуцького району діє 4 спецдозволи на видобуток залізної руди, з яких два належить ПрАТ Полтавський “Гірничо-збагачувальний комбінат”(реєстраційні номери 1012 та 1013), інші ТОВ “Єристівський Гірничо-збагачувальний комбінат”(2768) та ТОВ “Біланівський Гірничо-збагачувальний комбінат”(3572). За даними ДНВП “Геоінформ України” термін дії спецдозволів на видобуток залізної руди на родовищах Горішнє-Плавнинське(1013) та Лавриківське(1012) закінчується 29 липня цього року.

Олександр Отич, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики Полтавської ОДА, розказав про громадські ради, як спосіб комунікації між владою та громадою. Впровадження такого механізму участі як Громадський бюджет, сприяє поглибленню співпраці між владою та громадою, підвищує знання громадян про бюджет своїх громад та залучає їх до контролю.

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України, член Багатосторонньої Групи Зацікавлених Осіб(БГЗО), розповіла коротко про Ініціативу прозорості видобувних галузей(ІПВГ), який вплив на інфраструктуру та стан навколишнього середовища має видобуток вуглеводнів, досвід Німеччини у рекультивації земель.

Підзвітність, прозорість та участь громад на порядку денному Кременчуцької РДАЮрій Филенко, експерт Пф Суспільної служби України, більш детально розказав про ІПВГ, шлях його впровадження, та переваги впровадження Стандарту ІПВГ в Україні. Також Юрій презентував другий Звіт ІПВГ за 2014-2015 роки та порівняв його зі Звітом ІПВГ за 2013 рік.

Микола Сокур, голова Полтавського обласного підрозділу Національного Екологічного Центру України(НЕЦУ), професор Кременчуцького національного університету, поділився досвідом прийняття рішень щодо необхідності проведення детальної громадської екологічної експертизи перед будівництвом нових підприємств. Але, як показує практика, важко знайти кошти на проведення таких експертиз.

Юрій Сподін, керівник Товариства охорони природи міста Кременчука, розповів про ставок-випарник біля Кременчуцького НПЗ та його вміст, який може нести небезпеку для навколишнього середовища за умов неправильного поводження.

Дякуємо Кременчуцькій РДА за допомогу в організації заходу.

Матеріал підготовлено в рамках проекту» Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст продукту є відповідальністю Полтавської філії Суспільної служби України і не обов’язково збігається з поглядами Агентства США з міжнародного розвитку (USAІD), уряду США та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *