Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Українське експертне середовище зміцнює свій потенціал у питаннях е-врядування

Всеукраїнська конференція з питань електронної демократії проходила в місті Чернігів 23 – 24 травня 2012 року. Всі учасники заходу, а це біля 80 представників громадськості та влади, мали змогу ознайомитись, обговорити та змістовно поспілкуватись щодо реалій впровадження е-врядування в Україні.
Представники Полтавської філії Суспільної служби України Віктор Нестеренко і Марія Лагода мали змогу поспілкувались з провідними експертами громадянського суспільства та дізнались про досвід Естонії у сфері електронної демократії.
Під час роботи конференції були представлені кращі практики впровадження і, навіть, алгоритми дій по запровадженню е-врядування в містах України. Цікаво, що всі області мають своєрідні особливості в питаннях просування е-демократії. В одних областях – це представники громадянського суспільства, в інших – сама влада. В результаті дискусій, учасники дійшли висновку, що саме синергія дій «влада + громада» дає позитивний і стійкий результат. Сьогодні е-врядування є одним з пріоритетів Партнерства «Відкритий Уряд» і саме громадськість може стати реальним помічником владі у втіленні в життя національного плану з впровадження міжнародної ініціативи.
На завершення учасниками конференції прийняли Резолюцію всеукраїнської конференції «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір».
Мережа «Моніторинг-Груп» сьогодні вже об’єднує 13 регіонів України. На конференції відбулася офіційна процедура по прийняттю нових учасників Мережі. Це представники Львівської, Житомирської, Херсонської та Полтавської областей.
Загалом конференція пройшла у теплій, дружній атмосфері, яка проявилась своєю високою результативністю, активністю її учасників, а також отриманням безцінного досвіду у сфері е-демократії та інформаційних технологій.
Презентації всеукраїнської конференції «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір» можна скачати тут: http://dep.cn.ua/dep/news/20120524/1337872082_4781.html

Олександр Підгорний Центр «Доброчин»