Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Воркшоп та круглий стіл “Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи”

У Полтаві провели воркшоп та круглий стіл “Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи”.

На заходах були присутні депутати Верховної Ради України, міжнародні експерти, представники органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, науки та бізнесу. Серед учасників і представники КО «Інститут розвитку міста» ПМР.

Read More

Тема булінгу мовою театру

Тема булінгу мовою театру

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках підлітків.  Форма сучасного театру дозволяє максимально включити глядача у процес вистави, залучити підлітків до обговорення, створити безпечний простір та атмосферу довіри, долучити експертів.

«В полудреме, Медвежонок, можно вообразить все, что захочешь. И тогда-то… тогда…» I тоді в реальності зберуться зацікавлені люди з різних сфер діяльності, щоб подивитися виставу «Правда мы будем всегда?» та обговорити тему цькування серед підлітків.

Read More

ЖІНКИ СПРАЦЮВАЛИ ДОБРЕ!

Есто́нія, офіційно Есто́нська Респу́бліка — держава у Північній Європі, межує з Латвією на півдні та Росією на сході, на півночі омивається водами Фінської затоки, на заході — водами Балтійського моря та Ризької затоки. Площа країни становить 45 226 км², столицею і найбільшим містом є Таллінн.

Естонія — демократична парламентська республіка. За чисельністю населенням, що налічує 1,29 млн осіб, це одна із найменших країн Європейського Союзу, Єврозони та НАТО. Проте країна має найвищий валовий внутрішній продукт на одну особу серед колишніх республік Радянського Союзу.

Маленька країна яка знайшла своє місто у великій Європі…

Естонія першою в світі дозволила людям обирати парламент через Інтернет, провела перший в світі електронний перепис населення і першою в світі запропонувала іноземцям отримати її цифрове громадянство. Крихітна країна за два десятиліття після розпаду Радянського Союзу обігнала всю планету за якістю державних електронних послуг. Найсучасніші інформаційні технології, електронне урядування, яке позбавило корупції в уряді та перетворило чиновників на сервісний центр для громадян, надання електронних послуг населенню і кібербезпека — ось три сфери, де Естонія не лише досягла величезного успіху, але й є визнаним європейським і світовим лідером, та готова ділитися власним досвідом з Україною.

Країна он-лайн, що вражає…

Естонія, мабуть, єдина в світі країна, де 99% державних послуг є доступними в режимі он-лайн цілодобово. Громадяни можуть голосувати через ноутбук і оскаржувати штрафні талони за парковку, перебуваючи вдома; всі дані, одного разу введені в систему, повторно вводити не потрібно; замість того, щоб складати заявки на кредит з нуля, система автоматично складає необхідну інформацію про громадян – їхні доходи, заборгованість, заощадження; естонська система ґрунтується на ID-картках з чипом, завдяки якій зазвичай обтяжливі формальності на кшталт сплати податків перетворюються в миттєву операцію; усі бюрократичні процедури, за винятком вступу у шлюб і покупки нерухомості, – он-лайн.; поліції заборонено зупиняти автомобіль за відсутності порушень, оскільки всю необхідну інформацію можна отримати скануванням номера машини. Необов’язково навіть відвідувати Естонію, щоб працювати і платити податки під її юрисдикцією. Відкрити бізнес або заснувати стартап в країні з найдосконалішою податковою системою мають можливість навіть іноземці. Колишня радянська республіка стала першою в світі державою, що дозволила отримувати електронне громадянство без фізичної присутності в країні!

Відеозаклик про підтримку законопроекту 6229 Про забезпечення прозорості у видобувних галузях

Представники громадських організацій Львівщини, Харківщини та Полтавщини звернулся до нардепів із колективним відеозакликом підтримати законопроект 6229 “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”.

Міжнародний секретаріат ІПВГ проведе оцінку результатів впровадження ІПВГ в Україні

Міжнародний секретаріат ІПВГ проведе оцінку результатів впровадження ІПВГ в Україні

З 18 по 22 вересня у Києві триватиме валідаційний візит представників Міжнародного секретаріату ІПВГ. Візит відбудеться в межах проходження Україною валідації – перевірки відповідності процесу впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні вимогам Стандарту ІПВГ.

До команди Міжнародного Секретаріату, яка відвідає Україну, входять технічний директор Секретаріату ІПВГ Сем Бартлетт (Sam Bartlett), регіональний менеджер по Східній Європі, Кавказу та Центральній Азії Оліана Валігура (Oliana Valigura) та спеціаліст по відкритих даних Крістофер Клаусен. За час візиту команда зустрінеться із усіма залученими до процесу впровадження ІПВГ сторонами, а саме представниками уряду, видобувних компаній, громадянського суспільства та журналістами.

Усі вищеназвані зустрічі будуть проведені з метою збору різносторонньої інформації про процес впровадження ІПВГ в Україні та проведення подальшого оцінювання отриманих даних.

Read More

Реєстрація на етнофестиваль «Свічинне весілля»

Подорож відбудеться у рамках проекту Літературно-краєзнавчі маршрути Земляки”.  Проект реалізується за фінансової та інформаційної підтримки Полтавської обласної ради, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА

WOMEN WORK WELL – від креативної ідеї до активної дії та змін в суспільстві

WOMEN WORK WELL   від креативної ідеї до активної дії та змін в суспільствіУ Полтавській області стартує проект “WOMEN WORK WELL”. Це інноваційна програма захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених жінок на місцевих ринках праці, яка впроваджується ГО “Фонд прав людини”у співпраці з колегами з Естонського Жіночого Ресурсного Центру ENUT. Програма надасть ВПО нові унікальні можливості пройти бізнес навчання та започаткувати власну справу в місті свого проживання.

«Сьогодні ми не маємо часу на безкінечне очікування підсумків довготривалих проектів. Актуальним стає втілення в життя проектів вузько практичних,  дія за алгоритмом: конкретний досвід – ефективний ментор – гарна ідея, яку можна продуктивно реалізувати та отримати відчутний результат…», –  саме із таких міркувань розпочав роботу Установчої Школи Тренінгу, яка  після чотирьох днів плідної та цікавої роботи щойно завершила свою роботу  в Полтаві, Євген Фомін, Голова Громадської організації «Фундація прав людини». Останньою, спільно з Естонським жіночим дослідницьким та ресурсним центром ЕНУТ (ENUT, місто Таллінн) ініційовано проект «Жінки працюють добре: захист інтересів внутрішньо переміщених жінок в Україні та розширення їх перспектив на ринку праці та в підприємництві» або «WOMEN WORK WELL». Головне завдання проекту, який надасть переселенцям (переважно жінкам) нові унікальні можливості пройти бізнес навчання та започаткувати власну справу в місті свого проживання, це розвиток малого бізнесу із залученням менторської підтримки. Впровадження інноваційних програм менторства є дуже важливим для посилення активності та професіоналізму нових лідерів громадських організацій шляхом ефективної діяльності з інтеграції на місцевий ринок праці ВПО; для поповнення їх знань, що будуть сприяти раціональній  взаємодії та пошуку шляхів вирішення питань правового захисту та соціальної адаптації, більш того, взагалі активізації демократичних процесів розбудови громадянського суспільства в країні.

Read More

Зустріч із молоддю лохвицького району

Літня школа молодого лідера «Я відроджую своє село».

17 липня 2017 року Полтавська філя Суспільної служби України провела зустріч із молоддю лохвицького району.

На околиці села Сенча, у мальовничому місці, розбився наметовий табір, в якому зібрались представники лохвиччини в рамках проекту Літня школа молодого лідера «Я відроджую своє село», який реалізовує громадською організацією «Студена» спільно з ГО «Let’s do it, Ukraine». Близько сорока молодих та активних учасників протягом п’яти днів вчаться писати проекти, комунікувати з владою та знаходити фінансування для своїх ідей.

Read More

ГУРТ запрошує до участі у вебінарі щодо співпраці організацій громадянського суспільства

ГУРТ запрошує до участі у вебінарі РЦ ГУРТ запрошує до участі у вебінарі щодо співпраці організацій громадянського суспільства . У цю п’ятницю, 9 червня 2017 року, Ресурсний центр ГУРТ у партнерстві з Мережею організацій громадянського суспільства Естонії (NENO) проводить безкоштовний вебінар «Поодинці або разом: що приводить некомерційні організації до успіху?».
Час проведення: 12:15-13:00 (тривалість 45 хв).
Для реєстрації http://gurt.org.ua/news/recent/38941/

http://gurt.org.ua/news/recent/38941/

Спікером вебінару буде Іван Лаврентьєв. Протягом п’яти років Іван працював у Мережі ОГС Естонії (NENO), де займався питаннями комунікації та програмами розвитку для громадських об’єднань. Також він брав участь у роботі низки коаліцій некомерційних організацій та активістів як в Естонії, так і в інших країнах.