Суспільна Служба України

ПОЛТАВСЬКА ФІЛІЯ

Чи є відкритою інформація про бюджетний процес Полтави?

Чи є відкритою інформація про бюджетний процес Полтави?

Згідно з попередньою оцінкою, рівень відкритості інформації про бюджетний процес м. Полтава становить 63%. До такого висновку дійшли експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” за результатами моніторингу в межах проекту “Підвищення прозорості бюджетного процесу на локальному рівні”, що здійснюється за підтримки МФ “Відродження”.

Полтава має прогноз доходів та видатків на плановий та два наступні за плановим бюджетні роки. Він затверджений у форматі рішення сесії міської ради «Про бюджет на 2018 рік» від 22.12.2017 року.

Прогноз разом з рішенням (у додатку 8) оприлюднено на сайті міської ради. Прогноз оприлюднено 18.12.2017 р., тобто вчасно, оскільки рішення прийняте 22.12.2017 року.

«Програма економічного і соціального розвитку  м. Полтава на 2018 рік» затверджена рішенням ради від 22.12.2017 року. ПСЕР затверджена вчасно, тобто одночасно із рішенням про затвердження бюджету міста. Вона оприлюднена на офіційному сайті міської ради. Необхідно відмітити, що ПСЕР на 2018 рік розміщена лише в розділі рішень, її слід  оприлюднити в відповідному  спеціальному розділі, який визначить швидкий доступ до програмного документу та позбавить необхідності його пошуку серед чисельних рішень, прийнятих радою.  ПСЕР не містить додатків щодо показників розвитку комунальних підприємств та закупівлі продукції (товарів, робіт та послуг) для регіональних потреб, тому за вказаним показником оцінка лише 0,7 із 1 можливої.

Read More

Корисні копалини, кому вони належать насправді?

Яка користь полтавцям від того, що у них під ногами “маленький Кувейт”?

Другого квітня в Кременчуці з ініціативи Полтавськї філії Суспільної служби України за участі Асоціації ОСББ м. Кременчук та Академії розвитку гуманітарної освіти відбулося обговорення впливу прозорості(насправді її відсутності) видобування газу в Україні на формування тарифів .

Ганна Кіященко поінформувала присутніх про зобов’язання уряду щодо втілення Плану дій Партнерство Відкритий Уряд в 2015 році та зокрема Стандарту Ініціативи з прозорості видобувних галузей (Extractive Industries Transparency Initiative).  Яким чином можна забезпечити  незалежну та ефективну участь представників громадськості в контролюванні добування корисних копалин, повноваження  Багатосторонньої  групи зацікавлених сторін.

До жовтня 2015 року національна правова база повинна бути приведена у відповідність з вимогами стандарту ЕІТІ, підготовлений звіт українською та іноземною мовами згідно із зазначеним стандартом.

Основу Ініціативи складають два механізми.

Read More

Інструменти місцевої демократії в діяльність Полтавської міської ради

Впровадження інструментів місцевої демократії в діяльність Полтавської міської ради14 травня за ініціативою Полтавської філії Суспільної служби України відбулося громадське обговорення стосовно врахування громадської думки та пропозицій експертів Полтавською міською радою під час формування бюджету 2014 року та Програми економічного та соціального розвитку м. Полтави на 2014 рік.
У обговоренні взяли участь представники громадських організацій, зокрема Народної ради при Міській раді, депутати міської та районних у Полтаві Рад, ЗМІ. Всі виступаючі підтримали думку, що полтавській громаді потрібні діючі інструменти прямої демократії, які б дозволяли активним громадянам не чекати на наступні вибори, а вже зараз впливати на чинну міську владу.
Були обговорені проекти Положення про місцеві ініціативи, Положення про консультації з громадськістю, Положення про громадську експертизу., за основу яких були взяті документи, розроблені Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) в рамках Програми розвитку громадянського суспільства.

Read More

Дебати щодо бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рік

Дебати представників міської влади та громадськості щодо бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рік

«Дебати представників міської влади та громадськості щодо бюджету розвитку м.Полтави на 2014 рік»

Дебати проведені в рамках проекту «Громадський бюджет в Сумах та Полтаві» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Цей проект виконують дві партнерські організації «Бюро аналізу політики» з Сум та Полтавська філія Суспільної служби України.
Публічні дебати – це громадська платформа для обговорення питань, актуальних для розвитку міста
Цілі дебатів:
– сприяння розвитку публічної політики в органах місцевого самоврядування.
– сприяння полтавській громаді у формуванні інформативної позиції відносно ключових проблем економічного розвитку міста;
– підвищення культури ведення конструктивної і аргументованої дискусії

Дебати проводились у форматі “Оксфордського клубу”.
Були попередньо сформульовані питання. Потрібно навести чіткі аргументи ” за і проти”.
До участі в дебатах з громадськістю були запрошені полтавський міський голова Олександр Мамай, секретар міської ради Оксана Деркач, голова постійної депутатської комісії «З питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін» Сергій Хуторянський , представники бюджетно-фінансового управління, управління житлово-комунального господарства, управління земельних ресурсів, управління соціального розвитку, управління охорони здоров’я, управління культури, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління майном комунальної власності міста, депутати міської ради.
На дебати ніхто з вище перелічених осіб не з’явився. Але взяла участь депутат міської ради Надія Тимошенко, яка аргументовано обстоювала позицію міської ради та дала декілька гарних пропозицій для громадськості, яким чином просувати свої ідеї до представників міської влади та залучати фінансування з міського бюджету для вирішення соціальних проблем мешканців міста.
Також в дебатах взяли участь представники громадських організацій, Громадської ради при Полтавській ОДА, експерти, всього19 чоловік.

Read More

Консолідація зусиль для розбудови громадянського суспільства

Консолідація зусиль для розбудови громадянського суспільства. Полтава19 березня 2013 року пройшов круглий стіл лідерів полтавських молодіжних громадських організацій з представниками Громадської ради при Полтавській ОДА.

На зустрічі обговорили можливі шляхи співпраці, обміну інформацією про заходи організацій, можливості навчання та обміну досвідом.

Заступник голови Громадської ради при Полтавській ОДА Ганна Кіященко інформувала представників молодіжних організацій про можливість пройти безкоштовне навчання з громадянських компетенцій та особистісного розвитку в Центрі освіти дорослих Полтавської філії Суспільної служби України.

Декларації про доходи полтавських високо посадовців

Полтавська філія Суспільної служби України відповідно до статті 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації ” звернулася до Полтавської ОДА, Полтавської міської ради та Ленінської районної в м.Полтава ради надати копії Декларацій про доходи за 2011 рік керівників цих органів.
Згідно – ч. 1 ст. 12 та ч. 1 ст. 4 Закону Про засади запобігання і протидії корупції № 3206-VI від 7 квітня 2011 року вище зазначені особи повинні були до 1 квітня 2012 року подати Декларації про доходи за 2011 рік за місцем своєї роботи.

Також, згідно з ч. 2 ст. 12 Закону Про засади запобігання і протидії корупції Відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік керівників органів місцевого самоврядування та їх заступників підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Полтавська ОдА і Полтавська міська рада оперативно зреагували на надіслані запити і протягом тижня надіслали запитувану інформацію. Натомість Ленінська районна в м.Полтава рада лише після повторного звернення через 13 днів надіслала відповідь, що Декларації оприлюднені в ЗМІ. (див. копію відповіді).

Read More

Проведення громадської експертизи

Полтавська філія Суспільної служби України проводить громадську експертизу роботи Служби у справах дітей Полтавської ОДА. Запит на проведення експертизи був направлений 9 квітня 2012 року. Голова Полтавської ОДА 18 квітня 2012 року видав Розпорядження №162 про проведення громадської експертизи, яким затверджені заходи щодо сприяння у проведенні громадської експертизи та створена робоча група, до якої увійшли представники Громадської ради при ОДА, працівники ОДА та представник Полтавської філії ССУ. 25 квітня відбулось перше засідання робочої групи, на якому узгоджені спільні дії.
Після отримання матеріалів від Полтавської ОДА почне роботу група громадських експертів. Представники громадських організацій БА «Світло Надії» “, ОГМО “Молода Просвіта” , “Євровибір-соціум”, НГО “Європейський Вибір” та інші висловили бажання взяти участь у проведенні експертизи.

Read More